Proces rekrutacji i aplikacji na staż

Informacje szczegółowe

Rejestracja

Rejestracja polega na wypełnieniu formularza rejestracyjnego. Wymagamy podstawowych danych osobowych oraz danych na temat studiów i zgody na przetwarzanie danych osobowych. W przypadku osób studiujących dwa kierunki, do formularza należy wpisać kierunek, z którego chcesz ubiegać się o praktykę. 

Już 4 listopada startujemy z rejestracją na staże zagraniczne w sezonie 2018/2019.

Sprawdzanie ocen

Po okresie rejestracji odbywa się proces sprawdzania ocen. Wymaga on krótkiej wizyty w biurze, w trakcie której weryfikujemy oceny. W trakcie tej samej wizyty będziesz mógł zapisać się na wybrany termin pisemnego i ustnego egzaminu językowego i dokonać płatności.

Egzaminy językowe

Przed sesją odbędą się egzaminy językowe. Składa się na nie egzamin pisemny (listening, writing, reading) oraz egzamin ustny (w szkole językowej lub w naszym biurze). O zapisach na egzaminy i możliwości wyboru terminów poinformowany będziesz mailowo na adres podany przy rejestracji.

Ranking

Po ogłoszeniu wyników egzaminu językowego tworzony jest ranking zarejestrowanych studentów. Powstaje wg następującego wzoru:

PUNKTACJA = 10*ŚREDNIA+ 5*JĘZYK+ PUNTY_DZIAŁALNOŚĆ IAESTE

punkty za średnią - max 50 pkt

punkty za egzamin językowy - max 25 pkt

punkty za działalność - max 10 pkt

Wybór ofert

Po powrocie z Konferencji Krajowej w połowie lutego udostępnione zostaną oferty, które są dostępne do wyboru dla zarejestrowanych. Będziesz mógł wybrać trzy, które najbardziej Cię interesują.

Następnie oferty są przypisywane do osób nimi zainteresowanych. Jeśli więcej niż jedna osoba jest zainteresowana daną ofertą to pierwszeństwo mają osoby znajdujące się wyżej w rankingu.

Pamiętaj, że finalnie możesz aplikować tylko na jedną ofertę.

Drugi obieg

Wewnętrzny

Po wyborze ofert w pierwszym obiegu oferty, które zostały uwolnione przez zainteresowane nimi osoby oraz oferty które nie zostały nikomu przypisane stają się dostępne dla wszystkich zarejestrowanych. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Trzeba się spieszyć, bo obieg ten zazwyczaj trwa tylko kilka dni.

Ogólnopolski

W późniejszym terminie udostępniane są pozostałe oferty ze wszystkich Komitetów Lokalnych na terenie kraju. Tutaj również obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

WAŻNE! Oferty w drugim obiegu nie ustępują w niczym ofertom z pierwszego. Są one dostępne tylko dlatego, że zostały zwolnione przez osoby wcześniej nimi zainteresowane lub nie znalazły na siebie chętnych.

Tworzenie dokumentów aplikacyjnych

Po otrzymaniu oferty aplikujący ma obowiązek przygotować dokumenty aplikacyjne w wymaganym języku (99,9% dokumenty po angielsku). Na dokumenty składa się CV, list motywacyjny oraz dokumenty IAESTE wymagane do przesłania nominacji i dodatkowe dokumenty wymagane przez dany kraj (np. skan paszportu). Można do nich również dołączyć certyfikaty poświadczające zdobyte umiejętności, rekomendacje, listy polecające. Obowiązuje format .PDF.

Na temat przygotowania dokumentów odbędą się w kilku terminach odpowiednie szkolenia, które jest obowiązkowe dla osób, które otrzymały ofertę.

Dokumenty są sprawdzane pod kątem poprawności przez członków IAESTE, aplikujący ma obowiązek jak najszybciej wnieść wszelkie wymagane poprawki.

Oczekiwanie na akceptację

 Po przesłaniu nominacji pracodawca weryfikuje profil kandydata i akceptuje go, bądź odrzuca. Dlatego tak ważne jest uważne czytanie ofert i aplikowanie tylko na te, których wymagania spełniasz. Im szybciej wyślesz dokumenty, tym większa szansa, że wcześniej dostaniesz akceptację

Podczas trwania stażu

Staż odbędziesz we wcześniej ustalonych terminach. Na miejscu zaopiekują się Tobą członkowie lokalnego komitetu IAESTE.

Po powrocie

Po powrocie zobowiązany jesteś dostarczyć plik z raportem i wspomnieniami z praktyk. Wytyczne co do jego zawartości przedstawi Ci członek IAESTE. Wtedy również będziesz mógł odebrać certyfikat odbycia praktyki i kaucję.

 

Jeśli masz jakieś pytania odnoście rekrutacji, nie wahaj się i napisz do nas. Odpowiemy na każde pytanie! 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Search

Free Joomla! templates by Engine Templates