IAESTE CaseWeek

Jest to innowacyjny projekt wdrażający warsztat w formie case-study. Szansa na nawiązanie kontaktu między studentami i pracodawcami.

Jest to pierwsza platforma zbliżająca 2 światy: pracodawców i studentów uczelni technicznych. Warsztaty z formie case study dają szanse na efektywna selekcję kandydata na praktyki letnie, staże. Buduje to również pozytywny wizerunek Państwa Firmy, jako pracodawcy na najlepszych uczelniach technicznych i medycznych w kraju.

Rocznie docieramy do około 150000 studentów największych uczelni technicznych i medycznych w Polsce

Zapraszamy do współpracy!!

IAESTE Polska zapewnia Państwu:

 • Promocję projektu
 • Zaplecze logistyczne
 • Rekrutacje studentów na warsztaty
 • Promocję projektu
 • Raport wydarzenia
 • Dyplomy dla uczestników
 • Gadżety dla uczestników Case Week

Oczekujemy od Państwa:

 • Przygotowuje program merytoryczny o wybranej tematyce
 • Przeprowadzenie warsztatów na uczelni/uczelniach
 • Określenie wymagań logistycznych

Wszelkie pytania oraz sugestie prosimy kierować na nasz adres e-mailowy. Członkowie naszego Stowarzyszenia wyjaśnią Państwu wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić. 

 

Program współpracy w ramach międzynarodowej wymiany praktyk

Głównym celem działalności IAESTE jest umożliwienie studentom uczelni technicznych z całego świata odbycia płatnych praktyk zagranicznych o profilu odpowiadającym ich kierunkowi studiów. Praktyki w Polsce odbywają się najczęściej w okresie wakacyjnym i trwają od 8 do 52 tygodni.

Firma decydująca się na przyjęcie zagranicznego praktykanta sama określa program, czas i długość praktyk, zależnie od swoich potrzeb i możliwości. Ponadto sama definiuje profil kandydata, m.in. kierunek i rok studiów, wymaganą znajomość języków obcych oraz posiadane umiejętności.

Pobyt zagranicznego studenta przynosi obustronne korzyści dla firmy jak i organizacji:

 • Praktyka stwarza możliwość zapoznania się z innym punktem widzenia, metodami produkcji i rozwiązywaniem podobnych zagadnień w innych częściach świata
 • Szansa nawiązania nowych kontaktów zarówno dla dużych jak i rozwijających się firm
 • Pracownicy firmy mogą doskonalić swoje umiejętności językowe poprzez kontakt z praktykantem
 • Pracownicy firmy mają możliwość nawiązania kontaktu z osobami reprezentującymi różne kultury i kraje
 • W czasie letnim praktykant może wykonywać obowiązki pracowników będących na urlopie
 • Wszelkie formalności dotyczące praktyki są sporządzone przez odpowiedni Komitet Lokalny IAESTE

Warto podkreślić, że IAESTE troszczy się o formalności związane z przyjęciem obcokrajowca. Organizujemy również zakwaterowanie i opiekę pozamerytoryczną nad praktykantem.

Pragnąc zapewnić profesjonalizm oraz wysoką jakość współpracy, niezbędne jest w związku z tym zaangażowanie drugiej strony, dlatego pracodawca powinien zagwarantować program praktyki oraz opiekę merytoryczną w pracy w języku obcym określonym w ofercie. W celu umożliwienia praktykantowi pokrycia kosztów zakwaterowania i utrzymania, minimalny ekwiwalent pieniężny wynosi 1500 zł brutto. Wszelkie inicjatywy pracodawcy wybiegające poza zakres jego obowiązków są mile widziane i chętnie przyłączymy się do ich realizacji.

Wszelkie pytania oraz sugestie prosimy kierować na nasz adres e-mailowy. Członkowie naszego Stowarzyszenia wyjaśnią Państwu wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić.

 

Online Career Fair

IAESTE Online Career Fair to unikatowe wydarzenie rekrutacyjne dla firm poszukujących wykwalifikowanych studentów i absolwentów kierunków inżynierskich i naukowych.

Dostają Państwo do dyspozycji naszą internetową platformę, na której jest możliwość zaprezentowanie swojej firmy potencialnym pracownikom z 22 krajów oraz komunikować sie z nimi przy użyciu komunikatorów internetowych i to wszystko bez wychodzenia z biura. Co więcej, platforma zawiera miejsce na umieszczenie prezentacji, materiałów video i dostępnych ofert pracy. Po zakończeniu targów umożliwiamy również dostęp do bazy użytkowników oraz ich CV (z możliwością sortowania). Udział w IAESTE Online Career Fair pozwala Państwu dotrzeć do studentów i absolwentów kierunków technicznych i naukowych z Albanii, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Danii, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Tunezji i Węgier.

Wydarzenie promowane będzie na 95 uczelniach w 22 krajach.

Szacowana liczba uczestników to aż 17 000.

Korzyści wynikające z podjęcia współpracy:

 • Prezentacja Państwa Firmy i ofert pracy w nowoczesnych międzynarodowych targach pracy skierowanych do studentów i absolwentów kierunków technicznych i naukowych.
 • Bezpośredni dialog ze studentami oraz absolwentami za pomocą komunikatorów internetowych
 • Bezpośredni dostęp do bazy danych uczestników wraz z ich CV (możliwy wybór i export danych)
 • Kreowanie wizerunku pracodawcy na około 95 uniwersytetach w 22 krajach
 • Uczestnictwo w międzynarodowych targach pracy, wygodnych dla Państwa harmonogramu oraz prosto z Państwa biura

Wszelkie pytania oraz sugestie prosimy kierować na nasz adres e-mailowy. Członkowie naszego Stowarzyszenia wyjaśnią Państwu wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić.

Search

Free Joomla! templates by Engine Templates