Program Międzynarodowej Wymiany Praktyk

Program Wymiany Praktyk jest głównym celem działalności i corocznym projektem organizowanym przez Stowarzyszenie IAESTE.

O Programie

Każdego roku na całym świecie około 4000 młodych ludzi wyjeżdża na zagraniczne praktyki, by zdobywać cenne doświadczenie na uniwersytetach oraz w firmach. Dzięki naszym staraniom, setki młodych ludzi z zagranicy ma możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych na praktykach organizowanych przez polskie instytuty, uczelnie i przedsiębiorstwa. Taka sama ilość studentów z Polski zyskuje szansę wyjazdu na staże w zagranicznych placówkach, w jednym z ponad 80 krajów biorących udział w projekcie.

Firma decydująca się na przyjęcie zagranicznego praktykanta określa program, czas i długość praktyk, zależnie od swoich potrzeb i możliwości. Ponadto definiuje profil kandydata, m.in. kierunek i rok studiów, wymaganą znajomość języków obcych oraz dodatkowe umiejętności. IAESTE troszczy się o formalności związane z przyjęciem obcokrajowca. Organizuje zakwaterowanie i opiekę pozamerytoryczną nad praktykantem. Współpracujące instytucje zapewniają jedynie koszt podstawowego stypendium, które pokryje koszt życia w danym kraju.

Korzyści dla firmy to przede wszystkim pozyskanie ambitnego i zmotywowanego pracownika. Praca z zagranicznym praktykantem pozwala w praktyce rozwinąć znajomość języków obcych u obecnych pracowników i może być pierwszym krokiem na drodze do rozpoczęcia działalności międzynarodowej. Praktyka stwarza również możliwość zapoznania się z innym punktem widzenia, metodami produkcji i rozwiązywaniem podobnych zagadnień w innych częściach świata.

 

Search

Free Joomla! templates by Engine Templates